Váš prohlížeč je zastaralý
Jsou známy bezpečnostní rizika a nedokáže zobrazit všechny prvky této a dalších webových stránek

Malostranská beseda a její znovuzrození

Popis:
Komu by se zdálo, že jedna stavba – dosud ostatně pro svou léta zašlou fasádu spíše nezajímavá – je pro jednu knihu příliš, bude nejspíš překvapen. A to nadvakrát.
Za prvé mimořádnou krásou samotné budovy, která se „vyloupla“ v průběhu náročných a objevných restaurátorských a stavebních prací. A za druhé množstvím zajímavých informací, které se k budově Malostranské radnice, posléze sídlu Malostranské besedy, váží.
Samotné dějiny budovy odrážejí dramatické dějinné události nejen Prahy, ale celé země. A jsou prostoupeny nejedním tajemstvím. Kdo radnici postavil? Kdy a v jaké podobě zde vznikly ony půvabné tři věže, které byly nyní konečně po 183 letech obnoveny. A co jim případně předcházelo?
Autoři líčí téměř detektivní pátrání po těchto odpovědích a podrobně se zabývají i nalézáním věrohodného tvaru radničních bání. Postupné hledání správné cesty v kontextu vývoje slohů, myšlenek i dějin samotných představuje v pravdě intelektuální dobrodružství. Ale je to dobrodružství, které není odtrženo od reality. Nebylo by totiž možné je zažít bez důsledného a poctivého uplatnění tradiční řemeslné práce – zvláště té tesařské, kamenické a pokrývačské. V mnohém aspektu byly způsoby a postupy tradičních řemesel v průběhu práce na rekonstrukci radnice přímo znovu objeveny.
Závěrečná část knihy připomíná kulturní tradici Malostranské besedy a otevírá pohled do budoucnosti této instituce.
  • Rok vydání:
    0
  • Počet stran:
    0
Cena:
99 Kč
599 Kč
skladem
Podobné produkty: