Váš prohlížeč je zastaralý
Jsou známy bezpečnostní rizika a nedokáže zobrazit všechny prvky této a dalších webových stránek

Smrt přichází z podzemí

Popis:

Kniha vyšla během chaotického přelomu desetiletí (1991) a téměř se o ní neví. Je to velká škoda, protože je to velmi kvalitní dílko.
Kniha je psána typickým stylem kafastrofických knih – několik hlavních hrdinů a několik dějových linií, které se vzájemně doplňují. Vše začíná sežráním zaměstnance kanalizací na pracovišti – tj. v kanalizační stoce. Od té chvíle se rozbíhá vědecké zkoumání důkazů a zároveň pokus o zastavení nebezpečí. Všichni se snaží seč mohou, ale samozřejmě dělají i chyby. Někdy je to z nepozornosti a někdy z nedostatku podkladů – v každém případě jsou ale hrdinové jen omylní lidé a žádní supermani.
I zde jsou krvavé scény a několik pěkných masakrů, ale nedočkáte se příliš mnoha krvavých podrobností. Tedy myslím to relativně oproti Slimákům. Lidí je tu sežraných dost, ale chybí morbidní podrobnosti o prožírání se střevy zaživa.
V průběhu času se vyjasňuje co to v kanálech vlastně je, jak se to tam dostalo, proč to vypadá tak, jak to vypadá a jak se toho zbavit. Děj má od začátku rychlý spád a kniha se velmi dobře čte.
Obálka je průměrná a absolutně nepřitažlivá.
Je to ale především katastrofický román, až potom horor a SF. Kniha rozhodně do žánru patří, ale doporučil bych ji především ctitelům hororu a katastrofické literatury.

 • Autor:
  Ruby Jarvis
 • Vydavatelství:
  Dilia - Medea a Evropský výbor AIEP
 • Typ vazby:
  brožovaná
 • Typ nosiče:
  kniha
 • Počet stran:
  190
 • Rok vydání:
  1991
 • Poznámka:
  Antikvariát - pěkná
  VM - R11N
Cena:
40 Kč
poslední kus
Podobné produkty:
(Nápady starého psychiatra) Psychofikce Minehava podruhé (Ml...
Po mnoha letech, kdy hrdinně čelila obtížím, nyní stojí lids...
Shannarův meč - 1. kniha série Shannara. Před dávnými věky...
Sbírka obsahuje povídky nevysoké úrovně, málo poučené součas...