Váš prohlížeč je zastaralý
Jsou známy bezpečnostní rizika a nedokáže zobrazit všechny prvky této a dalších webových stránek

Údolí rozhodnutí I., II.

Popis:

První sv. rozsáhlé románové ságy rodu amerických průmyslových magnátů je zajímavým obrazem života americké společnosti na konci 19. a v 1. polovině 20. století.

Autorka sleduje osudy členů této rodiny v americkém Pittsburku, v Londýně, Římě i dalších evropských městech. Pro naše čtenáře je zajímavé setkání s líčením událostí kolem Československa v r. 1938. Kniha, barvitě líčí osudy tří generací, končí vstupem USA do dějů 2. svět. války po Pearl Harboru.
Děj generačního románu ságy rodu Scottů se odehrává v Pittsburghu, kde stojí rodinná huť, a kde probíhá urputný boj mezi jejím majitelem a jeho odborově organizovaným dělnictvem. Dále se děj odehrává i v Londýně, Římě a dalších evropských městech a vrcholí líčením prvních měsíců okupace Československa hitlerovským Německem. Významnou a sympatickou úlohu v něm hrají také čeští a slovenští vystěhovalci v Pittsburghu a jejich příbuzní v Československu. Osudy Scottova rodu se promítají ve třech generacích, od roku 1873 až do roku 1941. Osou celého děje je vztah dvou lidí, jejich láska, neznající překážek, zároveň však schopná největších obětí.

 • Autor:
  Marcia Davenportová
 • Vydavatelství:
  Panorama
 • Typ vazby:
  brožovaná
 • Typ nosiče:
  kniha
 • Počet stran:
  1056
 • Rok vydání:
  1992
 • Poznámka:
  Antikvariát - pěkná, sada 2 knih
  KH - R9P1
  + VM - R11D
Cena:
40 Kč
skladem
Podobné produkty:
Próza současného amerického autora, volně navazující na gene...
Detektivní román je dílem oxfordského literárního historika ...
Do země věčného léta a žhavého slunce přichází za obživou hr...
Románová groteska o americkém generálovi, který z touhy po v...