Váš prohlížeč je zastaralý
Jsou známy bezpečnostní rizika a nedokáže zobrazit všechny prvky této a dalších webových stránek

Strmá voda

Popis:

Strmá voda je literární prvotinou Petra Kudely, autora, jehož jméno lze zatím spíš vidět v titulcích krátkých filmů z Barrandova.

Do literatury vstupuje Kudela osobitě pojatým příběhem lidí, z jejichž práce a úsilí se zrodilo vodní dílo, kolem něhož stovky a tisíce obyvatelů Ostravska jedí o sobotách a nedělích na víkend. V jednom z nejkrásnějších údolí Beskyd, sotva několik kilometrů za Ostravicí, se na stejnojmenné řece vypíná hráz přehrady v Šancích-Řečici. Odtud je Strmá voda, vzpěněný příběh dvou lásek, jež jsou postaveny do kontrastu: osudovost a tragika jedné odstiňuje prázdnotu a hranost druhé.

Kudela se vyhýbá tradičním románovým technikám a sází na postupy moderní. Kombinuje lyriku s dokumentem a toto spojení mu, zdá se, více umožňuje využít mnohotvárnosti lásky.

Hrdinové Strmé vody jsou mladí. Jejich životní postoje jsou určovány nejednoduchými okolnostmi, jež obklopují moderního člověka. Ať však už jejich chápání a vnímání lásky je opravdové nebo falešné a strojené, zůstává po nich dílo; životní prohry zastře záhy milosrdný čas, hodnota díla zůstane i pro budoucnost. Voda, která strmě prostupuje chodníčky nenávratných lásek, proudí k městu, jemuž dává život.

 • Autor:
  Petr Kudela
 • Vydavatelství:
  Profil
 • Typ vazby:
  vázaná
 • Typ nosiče:
  kniha
 • Počet stran:
  202
 • Rok vydání:
  1974
 • Poznámka:
  Antikvariát - pěkná, přebal poškozen
  VM - R20N
Cena:
30 Kč
poslední kus
Podobné produkty:
Román, oceněný na samém konci osmdesátých let Wolkerovou cen...
Hrdiny románu jsou dva mladí současní muži, kteří vstoupili ...
Drobné prózy kreslící postavy a scénky z pražské společnosti...
Román, představující pokračování autorovy knihy Tomáš a Mark...