Váš prohlížeč je zastaralý
Jsou známy bezpečnostní rizika a nedokáže zobrazit všechny prvky této a dalších webových stránek

Křišťálová koule - mystické povídky

Popis:
Povídky v této útlé sbírce se pohybují na pomezí fantazie, vědy a mystiky. Mají však jeden společný rys: jsou hluboce lidské. Místy humorným, jindy napínavím až tajemným způsobem ukazují "odvrácenou stranu měsíce", náš vnitřní svět, ve kterém se dosud věda vyzná příliš málo a náboženství naopak zase příliš mnoho:
Může se mnohokrát opakpvaná věta změnit v zaklínadlo a způsobit katastrofu? Kdo a proč zazdil rituální nádobu se zvířecím motivem? Jak vysvětlit zmizení lidí v opuštěné továrně? Kdo byl cizinec, nabízející záhadná semena? Co dělat, potkáte-li psa z egyptské hrobky? Jak by vypadala expedice bytostí s inteligencí podstatně převyšující naší, kdyby navštívila tuto planetu?
Odpovědi by bylo škoda prozradit, přesto však jedno se dá říci předem: není to laciná fantazie a řešení záhad nejsou náhodná. Cílem je spíše ponechat čtenáři prostor k vlastní fantazii, k vlastnímu dotvoření příběhu - a to ať na úrovni pouhého děje či na hlubších úrovních, které při pozorném čtení odhalí. A ještě něco: na rozdíl od některých dolarových sci-fi na vás z této knížečky dýchne kouzlo úsměvné pohody a jemného humoru.
 • Autor:
  Petr Holý
 • Typ vazby:
  brožovaná
 • Typ nosiče:
  kniha
 • Počet stran:
  114
 • Rok vydání:
  1992
 • Poznámka:
  Antikvariát - pěkná
Cena:
50 Kč
poslední kus
Podobné produkty:
Kniha byla věnována vojákům 1.čs. armádního sboru....
Devět krátkých povídek ze součaného života, povětšinou o stá...
Kdo je to,,přízrak" a čemu se učí ve speciální škole?St...
Detektivní krimi příběh sepsaný na motivy skutečných událost...