Váš prohlížeč je zastaralý
Jsou známy bezpečnostní rizika a nedokáže zobrazit všechny prvky této a dalších webových stránek

Chceme žít

Popis:

V tragickém osudu Josefa a Magdaleny není vylíčen jen milostný příběh, ale především zoufalý boj o existenci všech pracujících z doby první republiky.

Švadlena Magdalena se vydá ke své tetičce do rodné vesnice. Zde se setká s bývalým kamarádem Josefem Tomášem, který pracuje jako sklář. Oba však zjistí, že se milují. Magdalena se musí vrátí zpět do Prahy. Sklárnu, kde pracuje Josef, v důsledku krize zavřou a Josef je tak bez práce. Josef ale nemůže zapomenou na Magdalenu, a proto se rozhodne, že pojede za ní do Prahy. Magdalenu ovšem na adrese, kde měla bydlet, nenajde. Josef si sežene práci v Praze na stavbě. Když jednou doprovází zraněného kolegu do nemocnice, náhodně se setká s Magdalenou. Dozvídá se, že spolu čekali dítě a Magdalena si "nechala pomoci". Nyní je bez práce a neví, co bude dál. Josef jí vše odpouští a začnou spolu bydlet. Vše je v pořádku až do té doby, než Josef přijde o práci. Marně shánějí práci novou. Když jim jsou ukradeny poslední úspory z bytu, odcházejí na venkov. Hlad a bída přivedou Josefa k zoufalství. Žebrá a pomýšlí i na krádež. Magdalena ho však vždy povzbudí a dodá mu sebevědomí.

Na tomto baladickém příběhu autor zobrazuje tragiku krize třicátých let. Soustřeďuje se na všechny problémy, které byly spojeny s velkou hospodářskou krizí.

 • Autor:
  Karel Nový
 • Vydavatelství:
  Družstvo Dílo
 • Typ vazby:
  vázaná
 • Typ nosiče:
  kniha
 • Počet stran:
  209
 • Rok vydání:
  1949
 • Poznámka:
  Antikvariát - pěkná, přebal lehce poškozen
  VM - R2P2
Cena:
30 Kč
poslední kus
Podobné produkty:
Román o mladosti, zápasící o poznání vlastních životních cíl...
Detektivka se snaží vedle obvyklého případu záhadné smrti ml...
Psychologický román o problémech dospívající mladé dívky sou...
Historické povídky - Bludné duše, Z drobných črt....